Pavėsinės ir jų lauko baldai

283

Vienos maloniausių akimirkų gali būti praleistos pramogaujant su draugais ir šeima gryname ore. Gamtos prieglobstyje svarbu ne tik geras oras, gražus vaizdas, tvirtas namas. Labai svarbu pasirinkti tinkamus poilsio elementus. Štai Lietuvoje dažnai vasaros būna lietingos. Todėl, jei norite tinkamai praleisti laiką gryname ore , yra puiki išeitis, pavėsinė. Pavesines statyba gali šiek tiek užtrukti. Tačiau jums tikrai atsipirks su kaupu malonus poilsis gamtoje. Pavėsinėje taip pat svarbu parinkti tinkamus lauko baldus. Tik apie juos pakalbėsime šiek tiek vėliau. Pirmiausia aptarkime pavėsinės dizainą.

Specialistų patarimai apie pavėsinės dizainą

  • Kai renkatės pavėsinės dizainą atkreipkite dėmesį, kad ji derėtų prie namų. Jei jūsų sode mažai vietos visada pasirinkite kompaktiškesnę pavėsinę. Taip pat jei gyvenate arti vandesn telkinio ar upės, vasarą būna daug  vabzdžių. Todėl iš anksto galvokite apie uždarą pavėsinę. Arba pasirūpinkite, kad ją būtų galima uždengti tinkleliu. Taip galėsite maloniai leisti šiltus vasaros vakarus ir nesukti galvos dėl nuolatinio vabzdžių zyzimo. Aplinkos sąlygos dažnai pačios padiktuoja pavėsinės dizainą, todėl būtinai į tai atkreipkite dėmesį.
  • Lietuvoje labiausiai paplitusios medinės pavėsinės. Jos tokios populiarios, nes yra ilgaamžės, patvarios ir svarbiausia, pagamintos iš natūralių medžiagų – medienos. Jei planuojate pasistatyti medinę pavėsinę, būtinai pasirūpinkite tinkamu medienos impregnavimu. Šiais laikais statybinių medžių parduotuvėse yra pakankamai medžiagų, kad padengti medieną, jog ji nepelytų. Taip pat ją galite nudažyti įvairiomis spalvomis.
  • Jei kalbėsime apie pavėsinės išvaizdą, vienas iš svarbiausių kriterijų yra toks, kad ji turi derėti prie aplinkos.
  • Pavėsinę puoškite laipiojančiomis gėlėmis. Tai pagyvins jūsų aplinką ir pavėsinė įsilies į bendrą sodo kraštovaizdį.

Kokybišką poilsį gamtoje garantuoja funkcionalūs ir patogūs lauko baldai. Pavėsinėje turi būti baldai, kurie būtų pritaikyti pavėsinės suprojektuotam dizainui.

Kaip išsirinkti lauko baldus?

Dauguma šiuolaikinių namų projektuojami su didelėmis terasomis. O taip pat nuosavų kiemų soduose neretai įrengiamos pavėsines. Lauko baldai ar dekoro elementai garantuoja patogumą ir kuria vasarišką nuotaiką.

Artėjant šiltam metų sezonui lauko baldų paklausa sparčiai padidėja. Sovietmečiu buvo kur kas  daugiau individualumo: sodo baldų pasirinkimas parduotuvėse buvo skurdus, tad žmonės daug dažniau baldus gamindavosi patys, todėl kiekviename sode ar pavėsinėje jie būdavo skirtingi. Po to sparčiai išpopuliarėjo plastikiniai baldai. Tačiau jie yra nepatvarūs, greitai lūžta. Todėl šiais laikais daugelis žmonių investuoja į patvaresnius ir modernesnius sodo baldus.

Mediniai ar metaliniai sodo baldai?

Iš viso lauko baldų asortimento galima išskirti kelias rūšis: tai plastikiniai, metaliniai, akmeniniai, mediniai ar iš vytelių pinti baldai. Ankščiau Lietuvoje daugiausiai būdavo nuperkama plastikinių baldų, nes jie nebrangūs, lengvai prižiūrimi, kita vertus jie ne itin patvarūs, lengvai skyla, taip pat bijo šalčio. Norint sutaupyti plastikiniai lauko baldai yra idealus variantas, tačiau atminkite, kad investuoti bus reikalinga dažniau. Tuo tarpu jei pasirinksite lauko baldus iš kokybiškesnių medžiagų, galėsite pamiršti apie juos daugeliui metų į priekį. Pavyzdžiui, iš vytelių pinti baldai madingi jau daugelį metų iš eilės. Taip pat ir mediniai lauko baldai yra universalūs. Jų universalumas pasižymi tuo, kad jie lengvai gali būti pritaikomi tiek moderniuose būstuose, tiek tradicinėse sodybose.

Metaliniai sodo baldai  yra ilgaamžiai, tačiau nėra tokie jaukūs ir „šilti“ kaip mediniai.  Aišku, galite juos dekoruoti medžiaginėmis pagavėlėmis, audiniais – tai suteiks jaukumo.  Tačiau tokius dekoro elementus reikia labiau pržiūrėti, skalbti ir t.t. Taigi pasirenkant lauko baldus, turite įsiklausyti į savo norus ir poreikius.