Pati egzotiškiausia stogo danga

244

Visi puikiai žinote, kad Kaunas – tai yra laikinoji Lietuvos sostinė. Šis Lietuvos miestas turi turtingą istoriją, kuria tikrai galima didžiuotis. Tai antras pagal dydį Lietuvos miestas, kuriame yra ypač didelis nuosavų namų skaičius – lyginant su kitais mūsų šalies miestais. Suprantama, kad dėl šios priežasties yra labai padidėjęs įvairių stogo dangų populiarumas. Todėl šiame straipsnyje pasistengsime aprašyti pačias egzotiškiausias stogo dangas, kurias kiekvienas iš jūsų gali pamatyti Kauno mieste.

Stogo danga KaunePastarajame mieste gyvena labai didelis skaičius žmonių, kurių bene kiekvienas turi skirtingus poreikius ir savo savitą skonį, kuris atsispindi ne tik jų kasdieniame gyvenime, tačiau ir renkantis namų stogų rūšį, statybines medžiagas ir būdus, kuriais bus statomi namai ar dengiami jų stogai. Taigi, kuo įvairesni žmonės – tuo įvairesni ir statomi namai, o kuo įvairesni namai – tuo įvairesnės naudojamos stogo dangos.

Ką gi, verta paminėti, kad Kaune gyvena nemažai žmonių, kurie statosi tikrai labai unikalius namus, pasižyminčius ypač gražiais stogais. Pažvelgus į nekilnojamojo turto statistiką matyti, kad kauniečiai labiausiai mėgsta gyventi nuosavuose namuose, o ne butuose. Kaip jau minėjome, šiame mieste yra pastatoma bene daugiausiai nuosavų gyvenamųjų namų. Lietuvos sostinėje pastebima tendencija, kad yra pastatoma kur kas daugiau daugiabučių, kurie yra su plokščiomis stogo dangomis. Tačiau dabar grįžkime prie pagrindinės šio straipsnio temos. Turime išsiaiškinti, kokia yra pati egzotiškiausia stogo danga Kaune.

Pradėkime nuo populiariausio stogo dangos tipo. Daugelio žmonių manymu, pati populiariausia stogo danga Kaune yra plieninė danga, dar kitaip vadinama „Ranila“, „skardine čerpe“ ir pan. Kodėl tai yra populiariausia stogo danga – aiškintis tikrai neverta, juk tema yra ne apie tai. Mažiau populiarūs, bet tikrai dažnai sutinkami, yra be asbestinio šiferio stogai. Šiuo atveju nekalbame apie seną šiferį su asbestu. Šių stogo dangų Kauno mieste yra labai daug. Jei pabandytume suskaičiuoti seno šiferio stogus kartu su naujo tipo šiferio stogais, turbūt šiferinių būtų kur kas daugiau nei plieninių stogo dangų. Tačiau dabar kalbame tik apie naujo tipo stogus Kauno mieste – juolab, kad turėsime paminėti ir tai, kokia yra egzotiškiausia stogo danga Kaune.

Trečia pagal populiarumą stogo danga Kaune yra molinė čerpė. Šių stogo dangų Lietuvos laikinojoje sostinėje nėra daug, tačiau vis dėlto, ne tiek ir mažai, kad galėtume juos vadinti egzotika. Daugiausia molinių čerpinių stogo dangų galima pamatyti Kauno senamiestyje. Kauno senamiesčio stogai prižiūrimi paveldo įstaigų, kurios ant senų namų neleidžia montuoti kitokias stogo dangas. Žinoma, šių namų savininkams kyla daugybė sunkumų keičiant senus stogus, nes jie turi atnaujinti ne tik stogo dangą, bet ir medines konstrukcijas, kurios laikys naująją sunkią stogo dangą. Čerpiniai stogai yra gana sunkūs: jų kvadratas sveria apie 50 kg, o plieninės stogo dangos sveria tik 4-5 kg/m2. Kaip matote, skirtumas tarp abiejų stogo dangų tipų yra beveik 10 kartų, todėl ir medinė konstrukcija turi būti stipresnė.

Pati egzotiškiausia stogo danga Kaune yra akmens skalūnas ir varinė stogo danga. Šios stogo dangos kainuoja apie 100 Lt/m2, o dar tiek pat kainuoja jų montavimas. Kaip matome, kaina yra tikrai didelė. Šių retų stogo dangų galima pamatyti Kauno Žaliakalnio rajone, kur gyvena pasiturintys žmonės. Akmens skalūno plokštelės sveria apie 50 kg/m2, o varinė stogo danga – apytiksliai 5 kg/m2. Svorio skirtumai dideli, bet pastarųjų stogo tipų kaina yra panaši.