Patarimai vaikų kambario įrengimui

257

Kas turi vaikų turbūt sutinkate, kad galvos skausmas dėl vaikų kambario įrengimo yra gana didelis. Pradedant nuo sienų spalvos parinkimo iki interjero detalių. Tėvai, kurie mano, kad vaikų kambariui reikalinga mažiausiai erdvės jie labai klysta. Vaikams reikia ir žaismų aikštelės ir rūbų spintos ir vietos sudėti žaislams. Todėl jiems erdvės reikia gerokai daugiau nei suaugusiems.

Prieš pradėdami įrenginėti vaikų kambarį, apgalvokite apie atskiras erdves. Turi būto poilsio erdvė, aktyvi žaidimų erdvė ir t.t

Kambario erdvę geriausiai dažyti pastelinės spalvos dažais ir dekoruoti vaiko mėgiamais personažais.

Vaikiški baldai vaikams
Kuomet pradeda rintis baldus vaikų kambariui, atkreipkite dėmesį į baldų kokybę, patvarumą. Vaikai labai mėgsta dūkti, šokinėti, todėl labai svarbu juos apsaugoti. Baldai turėtų būti suapvalintais kampais.

Turbūt jums teko girdėti tokį žodį kaip ergonomiškas. Ergonomiški balda- kas tai? Pabandysime trumpai paaiškinti ką tai reiškia ir kodėl tai turėtų būti jums svarbu. Visiems gerai žinomi prekiniai ženklai investuoja savo pinigus, ne tik į baldų gamybos technologijos tobulinimą. Tačiau jie taip pat konsultuojasi su įvairių sričių specialistai, kurie padeda ir supažindina su įvairių sričių naujovėmis. Ergonomiškumas pirmiausiai apibūdina taisyklinga sėdėjimą. Taisyklingas sėdėjimas labai svarbu visai vaiko sveikatai palaikyti. Vaikai labai greitai auga, todėl labai sunku pritaikyti baldus. Taip pat pagal vaikų amžių jų ūgis labai skirtingas. Todėl labai svarbi, kad baldai būtų reguliuojami pagal vaiko ūgį. Ir kai vaikas auga, baldai taip pat turėtų ir toliau reguliuotis. Tik toks individualiai prisitaikantis baldas gali atitikti vaiko poreikius.

Vaikiškos lovytės
Atskirą dėmesį reikėtų skirti lovytėms, lovoms. Labai svarbu kokio lovoje vaikas miega. Nes formuojasi, jo kaulai, stuburas ir nepatogi ar netinkama lova gali įtakoti stuburo iškrypimus ir kitas deformacijas. Geriausiai jei lovytė būtų medinė.

Jei turite keletą vaikų ir nedidelė kambarį, puiki išeitis- dviejų aukštų lova. Tokia lova ne tik sutaupo vietos, bet ir labai mėgiama vaikų. Taip pat jei turite ir vieną vaiką, galite pasirinkti vieną antro aukšto lovą. Apačioje galima įrengti žaidimų aikštelę, o vėliau darbo vietą. Taip pat iš antro aukšto galima nulipti kopetėlėmis arba nusileisti čiuožykla. Tai vaikams labai patinka.