Ką reiškia būti pamerge?

242

Pamergės – svarbi vestuvinės svitos dalis. Pamergės vestuvių puotoje tampa ir nuotakos moraline parama, ir gražiu šventės akcentu. Paprastai pamergėmis tampa nuotakos geriausios draugės ir (ar) seserys. Egzistuoja tradicija, kad pamerge gali būti tik netekėjusi mergina. Kartais išskiriama vyriausioji pamergė, kitais atvejais visos pamergės laikomos lygiomis. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Norvegijoje ar Viktorijos laikų Anglijoje buvo įprasta, kad pamergėmis taptų ne vedybinio amžiaus sulaukusios, tačiau dar netekėjusios merginos, o mažos mergaitės. Šiandien anglakalbėse valstybėse egzistuoja ir vedybinio amžiaus sulaukusios pamergės, ir jaunos mergaitės, nešančios gėles ir įvardijamos gėlių mergaičių (angl. flower girls) vardu.

Iš pamergių tikimasi, kad jos dalyvaus vestuvių ceremonijoje ir visu kuo padės nuotakai. Neretai prieš vestuves pamergės organizuoja mergvakarį, kurio ašimi tampa mergaitiškos pramogos, žaidimai ir staigmenos. Neretai nuotaka apie vakarėlį sužino pačią paskutinę minutę, o kartais net yra draugių „pagrobiama“.

Vakarų Europos pamergių tradicijas turi ištakas senovės Romoje, kur galiojo įstatymas, reikalavęs, kad vestuvėse dalyvautų dešimt liudininkų, apsirengusių taip pat kaip jaunikis ir nuotaka, tokiu būdu siekiant suklaidinti ir pergudrauti piktąsias dvasias. Tradicija svečiams rengtis panašių spalvų ir stiliaus drabužiais, kaip ir jaunieji, buvo užfiksuota ir Viktorijos laikų Anglijoje.

Šiandien nei jaunavedžių, nei pamergių nevaržo jokie reikalavimai, o papročiai nuo Viktorijos laikų gerokai pasikeitė. Užuot siekus supanašėti su jaunaisiais, norima, kad pamergiu sukneles spalviškai skirtųsi nuo jaunosios suknelės. Kita vertus, svarbu, kad vakarines sukneles savo spalvomis ir dekoru neužgožtų jaunosios apdarų. Taigi, renkantis pamergės suknelę svarbu atrasti balansą tarp puošnumo ir kuklumo. Patartina pasitarti ir su nuotaka ar jai artimais žmonėmis, kokia yra jų vestuvių vizija.

Jei jums teko garbė būti pakviestai tapti jaunosios pamerge, jokiu būdu neatsisakykite. Leiskite sau įsigyti naują šventinį drabužį, pasirūpinkite dovana ir linkėjimais iš širdies ir šito jaunavedžiai niekada nepamirš.