Baldų gamyba – individualus svajonės įgyvendinimas

235

Prekybos vietose puikuojasi platus asortimentas įvairių baldų: svetainės, miegamojo, virtuvės baldai, vonios kambario baldai, vaikų kambario baldai ir pan. Įvairių dydžių ir furnitūrų spintos, lovos, sekcijos, komodos, foteliai, krėslai ir t.t. laukia savo pirkėjų. Didelis pasirinkimas ir baldų pagal medžiagas, iš kurių jie pagaminti, pavyzdžiui, mediniai baldai (populiariausi ąžuoliniai, raudonmedžio), sofų ir fotelių pasirinkimas dažnai priklauso nuo gobeleno, pavyzdžiui, oda, pastaruoju metu ypatingai populiari ekooda, dirbtinė oda, įvairių spalvų, raštų ir tekstūrų medžiagos ir t.t. Maža to, rinkoje nemažai ir pardavėjų, kurie specializuojasi, pavyzdžiui, ispaniškų, skandinaviškų baldų prekyboje ir pan. Taigi, matyti, kad norintys įsigyti baldus turi itin dideles pasirinkimo galimybes.

Tačiau…prekybos vietose parduodami baldai yra masinės gamybos produktas. O tie, kurie vertina išskirtinumą ir nori vienetinio, unikalaus baldo, renkasi baldų gamybos paslaugą. Tokiu atveju baldininkai pagamins baldą, pagal Jūsų eskizą ir nuotrauką, pagal konkrečius pateiktus išmatavimus, iš Jūsų pasirinktų medžiagų.

Baldų gamyba – labai svarbus procesas, nuo kurio priklauso Jūsų būsimo baldo ilgaamžiškumas ir kokybė. Todėl pirmiausiai reikia tinkamai pasirinkti baldų gamintoją – nepagailėkite tam laiko. Baldus gaminančių įmonių ir fizinių asmenų rinkoje labai daug. Nebūtina vadovautis pozicija, kad kokybę gali užtikrinti tik įmonė, kadangi rinkoje yra labai puikiai dirbančių ir pavienių gamintojų. Tačiau svarbiausia – įsitikinkite, kad gamintojas veiklą vykdo legaliai. Antra, nepatingėkite ir paieškokite apie atskirus gamintojus komentarų bei atsiliepimų. Internetas – puikiai tam pasitarnaujanti priemonę. Trečia, nuvykite pas baldų gamintoją apžiūrėti jo gaminių, išsamiai visko išsiklausinėkite.

Pasirinkę baldų gamintoją, pateiksite jam užsakymą. Ką turite žinoti?

1) Tikslius baldo išmatavimus. Tikslumas šiuo atveju labai svarbus, jei baldas, pavyzdžiui, spinta, bus įsprausta nišoje. Taip pat labai svarbu tiksliai išmatuoti nedidelei patalpai gaminamus baldus, kad paskui nebūtų problemų talpinant kitus baldus kambaryje.

2) Pasidomėkite, kokių rinkoje yra baldams gaminti reikalingų medžiagų: plokščių, profilių, furnitūros. Baldų gamyba – tai Jūsų vizijos įgyvendinimas. Pateikite savo norus baldininkui. Paprastai baldininkai, o ypač šią paslaugą siūlančios įmonės, turi plačius medžiagų asortimentus ir todėl gali patenkinti kiekvieno kliento norus.

3) Apsispręskite, kokios kokybės baldo norėsite: aukščiausios, aukštos, vidutinės, žemesnės kokybės. Dažniausiai šį apsisprendimą lemia gaminio galutinė kaina. Nuo to, kokios kokybės norite, priklausys Jūsų medžiagų pasirinkimas.

4) Susidėliokite prioritetus, t. y. kas Jums baldų gamybos procese yra svarbiau, pavyzdžiui: estetika ar tvirtumas, išorinis vaizdas ar kokybiškos medžiagos ir pan.

5) Numatykite sumą, kurią galite skirti baldo gamybai.

Baldų gamyba – procesas, kai baldininkas Jūsų viziją paverčia realybe, sukomplektuodamas iš atskirų dalių Jūsų pageidaujamą baldą. Nepamirškite, kad baldo kokybė priklauso nuo dviejų aspektų: baldų gamintojo darbo kokybės ir nuo Jūsų pasirinktų medžiagų kokybės.

Baldininkai nepaneigs, kad baldų gamyboje sparčiai populiarėja stumdomos sistemos, pavyzdžiui, stumdomos pertvaros, vienos populiariausių – spintos stumdomomis durimis. Stumdomos sistemos labai praktiška, ypač ten, kur patalpos nedidelės, kur yra nestandartiniai patalpos išmatavimai (pavyzdžiui, nelygios lubos, mansardinio tipo patalpos) ir pan. Stumdomų durų pasirinkimas nėra labai ribojamas, kadangi spalvų, medžiagų ir dizaino pasirinkimo galimybės labai plačios.

Taigi, norite nestandartinio, ne masinės gamybos baldo savo interjerui? Baldų gamyba – paslauga, dėl kurios Jūsų svajonė gali nesunkiai virsti apčiuopiama realybe.